Paweł Tomaszewski (pianista, kompozytor, aranżer, producent)
Pianista, kompozytor, aranżer, producent. Wykładowca w Instytucie Jazzu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Absolwent tej samej uczelni z wykształceniem w dwóch fakultetach: fortepian (2007) oraz kompozycja i aranżacja (2006). W 2013 roku uzyskał tytuł doktora w specjalności gra na fortepianie.
Zdobywca Grand Prix oraz nagród indywidualnych wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce (m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą). Koncertował na scenach całego świata z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Występował w składach bardzo zróżnicowanych aparatów wykonawczych – od koncertów solowych po koncerty z orkiestrami symfonicznymi i big-bandami. Odznaczony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w dziedzinie „Kultura” w 2015 roku.
W swojej karierze pracował z wybitnymi artystami, reprezentującymi różnorodne gatunki w muzyce. Występował u boku takich gwiazd jak: Steve Vai, Nigel Kennedy, Maria Schneider, Rick Margitza, Eric Marienthal, Dean Brown, Xantone Blacq, Larry Coryell, Michał Urbaniak, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak, Edyta Bartosiewicz, Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Adam Bałdych i wielu innych.
Nagrał kilkadziesiąt płyt CD z różnymi wykonawcami, w tym płytę autorską – „Tomaszewski Trio – Actual Proof” oraz dwie współautorskie „Myrczek & Tomaszewski – Love Revisited” i „Marta Król & Paweł Tomaszewski Group – Tribute To The Police”.
Brał udział w licznych nagraniach telewizyjnych, filmowych i radiowych w charakterze producenta muzycznego, aranżera, kierownika muzycznego oraz solisty.
Posiada w swoim dorobku wiele kompozycji znajdujących się na płytach autorskich oraz innych wykonawców, jak również jest kompozytorem dwóch dużych dzieł: „Symphony of the Galaxies” – utworu na kwintet jazzowy oraz orkiestrę smyczkową napisanego na zamówienie festiwalu Jazz Jamboree oraz „Polish Jazz Symphony” na orkiestrę symfoniczną i big-band napisanej na 10. Silesian Jazz Festival.
Jest założycielem pierwszej w Polsce klasy elektronicznych instrumentów klawiszowych na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Wykładał na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach, Chodzieży, Szczecinie, Nysie, Sankt Petersburgu oraz Archangielsku.
Paweł Dobrowolski (instrumenty perkusyjne)
Ur. 25.10.1977 Tarnów
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.
Od 2006 roku członek zespołu Anny Marii Jopek. Miał okazję występować i współpracować z takimi artystami jak:
Nigel Kennedy, Terence Blanchard, Richard Bona, Dhafer Youssef, Mino Cinelu, Jeff Beck, Gonzalo Rubalcaba, Gil Goldstein, Makoto Ozone, NDR Big Band, Maria Schneider Jazz Orchestra, Jacques Schwarz-Bart, Gordon Haskell, Brad Terry, SBB, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, Robert i Wojciech Majewscy, Jacek i Wojciech Niedzielowie, Mieczysław Szcześniak, Włodek Pawlik, Krzesimir Dębski, Marek Bałata, Anna Serafińska, Carmen Moreno, Dorota Miśkiewicz, Monika Kuszyńska, Adam Bałdych, Marek Dyjak, Paweł Kaczmarczyk, Rafał Sarnecki, Ola Tomaszewska, Michał Wróblewski i wielu innych.
Laureat nagrody Akademii Fonograficznej – Fryderyk 2006 w kategorii najlepszy album-muzyka jazzowa za udział w płycie „Assymetry“ Zbigniewa Namysłowskiego.
W dotychczasowym dorobku posiada ponad 30 nagranych płyt jak również muzykę do seriali oraz udział w programach telewizyjnych stacji polskich TVP1, TVP2, POLSAT, TVN oraz zagranicznych: RTL, ZDF, BBC, MEZZO.
Laureat m.in:
- I nagrody i statuetki ‚Aniołka Jazzowego’ na festiwalu ‚Bielska Zadymka Jazzowa’ 2004 i 2005.
- I miejsca GRAND PRIX w kategorii zespołowej 40 Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego ‘Jazz Nad Odrą 2004′
- I nagrody na na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych ‚Jazz Juniors’ 2002 i 2005,
- Wyróżnienia dla instrumentalisty na ‚Jazz Juniors 2004’,
- ‚Swingujący Kruk’ – wyróżnienie dla instrumentalisty na II-nd Hot Jazz Spring – Częstochowa 2003,
- I nagrody na ‚Konkursie Zespołów Jazzowych’ w Radomiu 2004,
- I nagrody zespołowej na ‚Kultursalon Horbiger 2004’ w Wiedniu,
- I nagrody zespołowej ‘Klucz do Kariery‘ na ‚Pomorskiej Jesieni Jazzowej’ 2004.
Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych m.in: w Australii, Japonii, Korei, Chinach, Indonezji, Singapurze, Libanie, Izraelu, Palestynie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Luksemburgu, Szwajcarji, Austrii, Hiszpanii, Włoszech, Rosji, Rumunii, Serbii, Ukrainie, Estonii, Białorusi, Szwecji, Norwegii, USA, Meksyku.
Miał okazję koncertować na wielu prestiżowych scenach np: Royal Albert Hall w Londynie, Olympia w Paryżu, filharmoniach w Europie i na świecie, scenach klubowych min: Ronnie Scott’s w Londynie, Blue Note w Tokio i w Mediolanie, New Morning w Paryżu, oraz wielu innych.
Andrzej Święs (kontrabas / gitara basowa)
Urodzony 1979, kontrabasista. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2008). Występował z tak uznanymi muzykami, jak m.in.: Lee Konitz, Greg Osby, George Garzone, Karl Martin Almqvist, Jacques Schwarz-Bard, Judy Bady, Keith Javors, Adam Pierończyk, Frank Parker, Harald Tanschek, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Joachim Mencel, Kuba Stankiewicz, Ewa Bem, Grzegorz Nagórski, Jacek Kochan, Aga Zaryan, Grace Kelly, Jason Palmer, Pete McCann, Artur Dutkiewicz, Jorgos Skolias, Krzesimir Dębski i inni.
Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Luksemburgu, Danii, Austrii, we Włoszech, Rosji, Czechach, Chorwacji, Słowacji, Czarnogórze, na Ukrainie iw Białorusi.
Na stałe współpracuje z kwartetem Soundcheck, Grzegorzem Nagórskim, Maritą Alban Juárez, Kocin Kociński Trio oraz Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio.
Album Pathfinder Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio w 2013 roku nominowany był do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii „Album roku – muzyka jazzowa”.
Przemysław Florczak (saksofony / flety / klarnety)
Urodzony w 1981 r. Saksofonista, multiinstrumentalista, kompozytor oraz aranżer. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, w której obecnie jest wykładowcą.
Debiutancki album jego kwartetu zatytułowany „Image Of My Personality” ukazał się w 2013 roku i był nominowany do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Muzyk jest także członkiem kwartetu Biotone, z którym to zdobył liczne nagrody na festiwalach jazzowych w Polsce, jak i w Europie . Ich debiutancki album „Unspoken Words” również był nominowany do nagrody Fryderyk w 2012 roku w kategorii Jazzowy Debiut Roku.
Jako kompozytor jest laureatem II miejsca w kategori „open” oraz w kategorii „tematów jazzowych” na VII Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w 2011. Jego kompozycje i aranżacje można było usłyszeć w ramach festiwali Barga Jazz Festival (Concorso Internazionale Di Arrangiamento E Composizione Per Orchestra Jazz, 2013 i 2015) oraz Scrivere in Jazz 2014 i 2016.
W swojej karierze miał okazję grać z artystami i grupami, takimi jak: Maria Schneider, Ed Partyka, Gary Guthman, Krzysztof Popek, Kazimierz Jonkisz, Konglomerat Big-Band, Nikola Kołodziejczyk, Marcin Masecki, Krzysztof Herdzin, Kukla Band, Zakopower, Ten Typ Mes i wielu innych.